Ohjaamme ihmisiä parempaan elämään

Voit tehdä muutoksen elämään yhdellä lapsella tänään. Vapaaehtoista nyt!

JÄSENEKSI LIITTYMINENTYMINEN

 

 

 

Sääntöjen mukaan sukuseuran varsinaiseksi jäseneksi otetaan jokainen 18 vuotta täyttänyt henkilö,

joka isän tai äidin puolelta on sukuun kuuluva tai joka avioliiton kautta on siihen liittynyt.

Jäseneksi ilmoittaudutaan seuran hallitukselle, käytännössä sihteerille tai puheenjohtajalle.

Lähetä:

nimi, osoite, puhelinnumero, syntymäaika ja -paikka, sähköpostiosoite, jos sinulla on sellainen.

Vanhin tiedossa oleva esi-isä tai äiti, voit halutessasi antaa myös puolison ja/tai lasten tiedot.

Antamasi henkilötiedot itsestäsi kirjaamme Pyrrön Sukuseura ry:n Sukujutut- ohjelmaan, myös puolisosi ja lapsesi.

Pyrrön Sukuseura ry on laatinut sekä jäsenrekisteri- että sukututkimusselosteet. (kts.yhteystiedot)

 

Ota yhteyttä sähköpostilla.

pyrro@pyrronsukuseura.fi

 

Pyrrön sukuseura ry:n jäsenyys

 

Alle 18-vuotias sukuun kuuluva on nuorisojäsenenä jäsenmaksusta vapaa, kannatusjäseneksi otetaan myös jokainen sukuun kuulumatonkin henkilö tai yhteisö, joka hyväksyy seuran sääntöjen mukaisen yleishyödyllisen toiminnan tarkoituksen. Äänioikeus seuran vuosikokouksissa on maksaneilla varsinaisilla jäsenillä ja kannatusjäsenillä.

 

Jäseneksi liittyvä voi valita joko vuosi- tai ainaisjäsenmaksun maksamisen ja tehdä tarvittaessa myös muutoksen ainaisjäsenmaksuun siirtymiseksi sekä muut tarvittavat muutokset esimerkiksi osoitteen ja muiden yhteystietojen muutokset. Sukuseuran jäsenmaksu peritään jäseniltä vuosittain, sukukokouksen (v.2021) päätöksellä sukuseuran toiminnan varmistamiseksi seuraavasti:

 

alle 70 vuotias jäsen 25 € / per. vuosi  (jäsenmaksun viitenumero = 10113)

yli 70 vuotias jäsen 10 € / per. vuosi  (jäsenmaksun viitenumero = 10126)

Sukuseuran kannatusmaksu (viitenumero = 10139)

 

Pyrrön sukuseura ry, jäsenmaksutili:

OP- Uusimaa

Tili no: FI04 5542 2320 2700 51

OKOYFIHH

 

Liittymällä jäseneksi ja maksamalla yhdistyksen jäsenmaksun liityt vain Pyrrön sukuseura ry:n jäseneksi. Mikäli et ole maksanut vuoden 2023 jäsenmaksua kesäkuun alkuun mennessä, sinulle ei lähetetä jäsenille tarkoitettuja tiedotteita. Mikäli jäsenmaksua ei loppuvuoden aikanakaan ole suoritettu, maksamaton jäsen katsoneen eronneen vuoden lopussa sukuseuran jäsenyydestä.